"مسئله ای که آقا نمی خواهند اصلی شود"

 

بیانات در دیدار مسئولان و شخصیت‌های علمی سیاسی ۱۳۸۹/۰۱/۱۷

...البته سعى میکنند دنیاى اسلام را مشغول کنند. امروز همین قضایاى فلسطین در سایه‌ى مشغول شدن دنیاى اسلام به مسائل فرعى دارد اتفاق مى‌افتد. واقعاً امروز در فلسطین فاجعه‌آفرینى است، در غزه فاجعه‌آفرینى است، در کرانه‌ى باخترى هم فاجعه‌آفرینى است. قضایاى حرم ابراهیمى را نباید دست‌کم گرفت؛ اینها خیلى مهم است. به خاطر اقامه‌ى نماز، مسلمانها را از پایگاهشان و خانه‌شان بیرون کنند و راه ندهند! اسلام‌زدائى از آثار اسلامى، یکى از آن کارهاى بسیار خطرناکى است که دارد جلوى چشم مسلمانهاى عالم اتفاق مى‌افتد. از بس همه مشغولند، سرگرم چیزهاى فرعى و جزئى هستند، نمیفهمند در دنیاى اسلام چه دارد میگذرد. توطئه علیه دنیاى اسلام این است....
به هر حال ما خودمان درس بگیریم. ما مسائلمان را تقسیم کنیم به مسائل اصلى و غیر اصلى؛ به اصلى‌ها بپردازیم. مسائل اصلى در کشور ما زیاد است؛ بخشى‌اش مربوط به مسئولین است، بخشى‌اش مربوط به فرهنگ‌سازان است، بخشى‌اش مربوط به مؤسسات عظیم و وسیعى است که خوشبختانه در کشور وجود دارد؛ هرکدام وظیفه‌اى دارند، کارى دارند. به هدایت این مردم و به هدایت نظام و پیشبرد نظام بیندیشیم و بپردازیم

 


بیانات در دیدار جمعى از نخبگان علمى کشور ۱۳۸۸/۰۸/۰۶
...حالا یکى از ایرادهائى که ما معمولاً داریم به بعضى‌ها این است که آنچه را که بیگانه بگوید، این را تلقى به قبول میکنند؛ آنچه را که خودى بگوید، تلقى با تردید میکنند! چرا؟ خوب، این تلقى، تلقى ناسالمى است؛ این تلقى درستى نیست، تلقى ناسالمى است. این را باید اصلاح کرد. البته شما جوانهاى خوب ان‌شاءاللَّه بیائید وارد عرصه‌هاى گوناگون بشوید، عرصه‌هاى تبلیغاتى کشور را بگیرید. مطبوعات ما هم همینجور است. بنده روزها معمولاً حدود شانزده هفده تا روزنامه را نگاه میکنم؛ نه اینکه حالا همه‌ى صفحات لائى و اینها را نگاه کنم؛ لکن تیترها، اگر سرمقاله‌ى قابل توجهى داشته باشند، معمولاً نگاه میکنم. خیلى از روزنامه‌هاى ما متأسفانه در انعکاس حقائق ضعیفند و در اصلى فرعى کردن مسائل، غیرمنصفانه عمل میکنند. در همین مسائل اخیر، مسائل را باید اصلى فرعى کرد.


آنچه مشخص است آن است که تمام حرف مقام معظم رهبری در مورد قضیه مشایی آن است که هر ایرادی که مشایی داشته باشد و موجب ایجاد هر مشکلی که باشد این در حد و اندازه آن نیست که به مسئله اول کشور تبدیل شود و جای توجه به مسائل اصلی را بگیرد و ما را از برنامه دشمن غافل کند.

نکته بعد آنکه یکی از نظرات مطروحه در مورد آقای مشایی آن است که یکی از همت های خود او با توجه به چگونگی سخنانش و همچنین حرکات و سکنات وی این است که هر چه بیش از پیش مطرح گردد و زبانزد شود و هر چه بیشتر پرداختن نخبگان و رسانه ها به او موجب بزرگتر شدن اوست!

شواهد موجود در قضایای اخیر هم نشان می دهد که باز نظر مقام عظمای ولایت بر مطرح نشدن مسائل مربوط به وی در فضای عمومی کشور و به طور رسمی است به عنوان مثال یکی از ائمه جمعه که خیلی در مقابل مشایی موضع گیری می کنند در دیدار خصوصی فرمودند که مقام معظم رهبری به واسطه آقای تقوی فر مسئول هماهنگی ائمه جمعه به من رساندن که به فلانی بگویید در مورد وقایع اخیر وزارت اطلاعات (که باز رد پای مشایی در میان است) سخنرانی نکند!.

 

/ 4 نظر / 12 بازدید
قلم نامه

هوالرحمن سلام حق بر آن است که بر مدار ولایت بچرخیم ودر هوای اطاعت نفس بکشیم خداوندا ما را بصیر گردان آمین یا علی مدد

نجی

الا ای عشق لبیک ..

پسر خاک

سلام بروزم با من از بیگانگان هرگز ننالم افتخار می دهید با حضورتان یا حق